Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07CXUPS1096R1Z5
Call 07948549112 77% Response Rate
Send Enquiry
| Color | White |
| Usage/Application | General Plastics |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
| Types Of PP Granules | Non-Woven |
| Material | Poly Propylene |
| Density | 1.93 kg/m3 |
| Form | Granules |
| Purity | 98% |
View Complete details
| Color | Blue |
| Usage/Application | General Plastics |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
| Types Of PP Granules | Non-Woven |
| Material | Poly Propylene |
| Purity | 99% |
| Melting Point | 130 to 171 Degree Celsius |
| Form | Granules |
View Complete details
| Color | White |
| Usage/Application | Engineering Plastics |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
| Types Of PP Granules | Natural |
| Material | Poly Propylene |
| Density | 0.91 g/cm3 |
| Form | Granules |
| Purity | 99 % |
View Complete details