Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07CXUPS1096R1Z5
Call 07948549112 77% Response Rate
Send Enquiry
| Color | Blue |
| Usage/Application | Plastic Industry |
| Material | HD Plastic |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Density | 940 kg/m3 |
| Packaging Type | Bag |
View Complete details
| Color | Multicolor |
| Material | HD Plastic |
| Usage/Application | Plastic Industry |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Density | 940 kg/m3 |
| Packaging Type | Bag |
| Flexural Strength | 89 MPa |
| Form | Granules |
View Complete details
| Color | White |
| Usage/Application | Plastic Industry |
| Packaging Size | BAG |
| Brand | Parkash Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | In Making Pipe |
| Color | Black |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Density | 940 kg/m3 |
| Material | HD Plastic |
| Packaging Type | Bag |
| Melting Point | Up to 130 Degree Celsius |
View Complete details