Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07CXUPS1096R1Z5
Call 07948549112 77% Response Rate
Send Enquiry
| Color | White |
| PP Content | 90- 95% |
| Usage/ Application | Reprocessing Granules |
| Moisture Content | 0.6- 1.0% |
| Processed Scrap Form | Hot Washed |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
View Complete details
| Color | Mixed |
| PP Content | 90- 95% |
| Usage/ Application | Reprocessing Granules |
| Moisture Content | 0.6- 1.0% |
| Processed Scrap Form | Cold Washed |
| Thickness (mm/ cm) | 3 mm |
View Complete details
| Color | White |
| PP Content | 90- 95% |
| Usage/ Application | Reprocessing Granules |
| Moisture Content | 0.6- 1.0% |
| Processed Scrap Form | Crushed |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
View Complete details
| Processed Scrap Form | Loosely Packed |
| Usage/ Application | Reprocessing Granules |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Color | Blue |
| PP Content | 96- 100% |
| Usage/ Application | Reprocessing Granules |
| Moisture Content | 0.6- 1.0% |
| Processed Scrap Form | Grinded |
| Thickness (mm/ cm) | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
View Complete details